گروه دین و زندگی شهرستان قرچک

سپاس خدای راکه باآفرینش موجودات برای آفریدگان تجلی کرد

مالک بن انس از امام صادق(ع)، و آن حضرت از پدران بزرگوارش از على(ع) روایت کرده است: جمعى از نیازمندان به خدمت رسول خدا(ص) شرفیاب شدند و عرض کردند: توانگران با ثروتى که دارند بندگان را (خریده) آزاد مى ‏کنند ولى دست ما از مال دنیا خالى است؛ ثروتمندان قادرند که به حج روند ولى در ما این توانایى نیست؛ و آنان از مال خود(در راه خدا) صدقه مى‏ دهند ولى براى ما مقدور نیست؛ و آنها اسباب رفتن به جهاد را مهیّا دارند و ما از تهیّه آن ناتوانیم.

رسول خدا(ص) فرمود: صد مرتبه تکبیر گفتن(اللَّه اکبر) بهتر از صد بنده آزاد کردن، و صد مرتبه تسبیح گفتن(سبحان اللَّه) بهتر از قربانى کردن صد شتر در حج،  و صد مرتبه تحمید و خدا را ستودن(الحمد للَّه گفتن) بهتر از هدیه صد اسب با تجهیزات کامل در راه خدا است، و کسى که صد مرتبه تهلیل(لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ) گوید، در آن روز عمل او از اعمال تمام مردم برتر است، مگر کسى که بیشتر از او (این ذکر شریف را) گفته باشد.

امام(ع) در ادامه این خبر مى‏ فرمایند: چون این خبر به گوش ثروتمندان و مال اندوزان رسید، آنان نیز (طبق دستور رسول خدا) به گفتن این اذکار پرداختند! بار دیگر مستمندان به محضر رسول گرامى اسلام(ص) شرفیاب شدند و عرض کردند: اى رسول خدا! آنچه را که (به ما) تعلیم فرمودى به گوش توانگران رسید و آنان نیز مشغول این اذکار شدند!

حضرت در پاسخ آنان فرمود: این همان فضل و بخشش الهى است که به هر کس که خواهد عطا فرماید، و خداوند صاحب فضل و رحمت بی شمارى است.

نوشته شده در پنجشنبه ۱۳٩٢/٩/۱٤| ساعت ٩:٥٦ ‎ب.ظ| توسط ناصری| نظرات () |

کسب رتبه­ی عالی کشور توسط گروه تکنولوژی و گروههای آموزشی متوسطه ی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گروه تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه ی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران موفق به کسب رتبه عالی کشور شد. با توجه به ارزیابی انجام شده از فعالیت گروه تکنولوژی و گروههای آموزشی استانهای سراسر کشور توسط دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش براساس نتایج اعلام شده کروه تکنولوژی و گروههای آموزشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران حائز رتبه­ی عالی (اول) کشور در سال تحصیلی 92-91 گردید.

به گزارش اداره روابط عمومی،با توجه به ارزیابی انجام شده از فعالیت گروه تکنولوژی و گروههای آموزشی استانهای سراسر کشور توسط دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش براساس نتایج اعلام شده کروه تکنولوژی و گروههای آموزشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران حائز رتبهی عالی (اول) کشور در سال تحصیلی 92-91 گردید.
برنامه ریزی مطلوب برای فعالیت سرگروههای درسی استان، تلاش بیوقفه ی سرگروههای درسی برای به ثمرنشستن طرحها و برنامه های پیش بینی شده، همکاری و هماهنگی مناطق تابعه و هم یاری دبیران ارجمند، موجب ارتقای جایگاه گروههای آموزشی این استان گردیده که ان شاءا... کیفیت بخشی در فرآیند یاددهی-یادگیری و سایر حوزهه ای آموزشی را به دنبال خواهد داشت.
 
نوشته شده در یکشنبه ۱۳٩٢/٩/۱٠| ساعت ٥:٤٠ ‎ب.ظ| توسط ناصری| نظرات () |


قالب وبلاگ : فقط بهاربيست